Jan Hocek
Veřejnou velkoplošnou projekci z rozličných oblastí z celého světa doprovázím autentickým vyprávěním, které vhodně doplňuji hudbou. Profesionální fotografie promítám z barevných diapozitivů nebo z dataprojektoru.

Díky širokým zkušenostem (jsem vystudovaný učitel - biolog) nabízím též speciální produkt - Motivační diashow pro základní i střední školy. Tento program díky svému zaměření na přírodu, geografii a historii nejenom vhodně doplňuje výuku, ale lze jej využít i jako všeobecně motivační program pro mládež. Délka promítání je většinou 90 minut (2 vyučovací hodiny); v případě zájmu ji lze upravit, popř. komentovat i v angličtině.
diashow

NEJHEZČÍ TÚRY SVĚTA

Jan Hocek Obrázky z mé knihy vyhlášených světových túr. Projdeme nejzajímavější místa všech kontinentů - od Patagonie přes himálajská údolí až po havajské útesy.

ISLAND, ZEMĚ OHNĚ A LEDU

Jan Hocek Pěšky, na koni, na kole, stopem i terénním autem navštívíme nejzajímavější místa Islandu. Gejzíry, termální prameny, vodopády, ledovce a nakonec se vypravíme i za velrybami.

HORY, ZVÍŘATA A HISTORIE ALJAŠKY

Jan Hocek Chilkoot Trail a zlatá horečka na "Klondajku," fotosafari v národním parku Denali, mořský kajak mezi velrybami a plujícími krami, medvědi, orli, sobi a spousta dalších zvířat!

KANADA

Jan Hocek Jezera a ledovce Skalistých hor, Niagarské vodopády, divoké západní pobřeží a opuštěná silnice Alaska Highway. Navštívíme také velkoměsta Toronto, Montreal a prý nejhezčí město světa, Vancouver.

OD MACHU PICCHU PO OHŇOVOU ZEMI

Jan Hocek Putování Andami přes celou jižní Ameriku - Venezuela, Peru, Chile, Argentina. Nejvýznamnější památka Jižní Ameriky Machu Picchu, jezero Titicaca, poušť Atacama, aktivní vulkány, patagonské fjordy a ledovce...

VÝSTUP NA KILIMANJARO A SAFARI V TANZANII

Jan Hocek Pětidenní výstup na nejvyšší horu Afriky, safari v národních parcích Serengeti, Ngoro Ngoro a Tarangire a na závěr ostrov Zanzibar.

SRÍ LANKA

Jan Hocek Ač malý rozlohou, o to bohatší je tento ostrov na památky. Objevíme ruiny pradávných měst ukryté v pralesích, projdeme se po čajových plantážích, zavítáme do sloního sirotčince...

NEPÁL - TÚRA K EVERESTU

Jan Hocek Putování Himálajemi až k nejvyšší hoře světa. Exotická kultura, kraj národa šerpů, izolované kláštery a zasněžené osmitisícovky jsou unikátním kulturním i přírodním zážitkem.

POLYNÉSIE

Jan Hocek Navštívíme téměř všechna souostroví polynéského trojúhelníka: Havajské ostrovy, Francouzskou Polynésii s proslulým atolem Bora Bora i méně známé Cookovy ostrovy či Západní Samou.

NOVÝ ZÉLAND

Jan Hocek Výprava do "Středozemě" Pána prstenů, která se může pochlubit nejpestřejší krajinou, jakou lze vůbec spatřit. Vydáme se na sopky, do nitra pralesa i mezi domorodé maorské obyvatele.